Porady lekarzy - Co to jest koronawirus? 2019-nCoV, nCoV 2019

COVID-2019
COVID-2019.pl
Przejdź do treści
Porady lekarzy
Środki reagowania zostały opracowane i przyjęte na poziomie WHO i rządów. Lekarze zajmujący się chorobami zakaźnymi mówią, że te środki mają na celu ograniczenie epidemii i zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby na całym świecie. Jeśli chodzi o osobiste środki ostrożności, zaleca się, aby nie odwiedzać prowincji Hubei bez pilnej potrzeby. Jeśli mieszkasz w Chinach, powinieneś unikać rynków sprzedających zwierzęta i owoce morza, a także przestrzegać zasad termicznej obróbki potraw. Higiena rąk jest skutecznym środkiem zapobiegającym infekcjom w powietrzu. Dokładnie i często myj ręce. Nie dotykaj twarzy dłońmi. Staraj się unikać pomieszczeń, w których przebywa duża liczba osób. Jeśli masz objawy infekcji dróg oddechowych, załóż osłonę twarzy. ”Objawy koronawirusa u ludzi
Manifestacje zespołu oddechowego po zakażeniu wirusem koronawirusa 2019-ncoV mogą wahać się od całkowitego braku objawów (bezobjawowych) do ciężkiego zapalenia płuc z niewydolnością oddechową, która może prowadzić do śmierci. Pacjent zwykle martwi się gorączką, kaszlem, dusznością. W takim przypadku zapalenie płuc nie zawsze może się rozwinąć. W niektórych przypadkach mogą wystąpić objawy żołądkowo-jelitowe, w tym biegunka. Poważne objawy choroby mogą obejmować zatrzymanie oddechu, które wymagać będzie podłączenia pacjenta do aparatu sztucznego oddychania i pomocy na oddziale intensywnej terapii. Na tle ciężkiego przebiegu choroby możliwe jest wtórne zakażenie grzybicze i bakteryjne.

Najwyraźniej wirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób z osłabionym układem odpornościowym i osób starszych, a także dla pacjentów ze współistniejącymi chorobami, na przykład cukrzycą, przewlekłymi chorobami płuc itp.

"Objawy zakażenia 2019-nCoV nie są wysoce specyficzne, tj. nie różnią się od objawów innych infekcji wirusowych układu oddechowego ", mówią lekarze chorób zakaźnych, ponieważ dane z historii epidemiologicznej odgrywają decydującą rolę w identyfikacji choroby, informacje o miejscu, okolicznościach, warunkach, w których nastąpiło zakażenie. Wraz ze wzrostem temperatury ciała, kichaniem, kaszlem i / lub trudnościami w oddychaniu powinieneś natychmiast zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli przebywałeś w Chinach przez ostatnie 14 dni lub miałeś kontakt z pacjentem, który przybył stamtąd.
covid-2019.pl

Wszytkie informacje znajdujące sie na tej stronie www pochodza z innych serwisów internetowych. Właśliciel strony nie ma możliwosci weryfikacji faktów i stwierdzeń pod względem naukowym.
COVID-2019
Wróć do spisu treści